Весільне запрошення як мистецтво.

ВЕСІЛЬНЕ ЗАПРОШЕННЯ ЯК МИСТЕЦТВО

Козацьке застілля.
Український народ завжди славився своєю гостинністю, гостей у нас приймають гарно і тепло. Справжній український ґазда сам ляже спати на сіно, але гостя покладе у тепле ліжко, щоб у візитера залишились тільки хороші враження від оселі і її власника. 
Особливими обрядами славився прийом гостей на весіллі, а особливо – запросини. Запросини – це був один з перших і важливих етапів весільного обряду. Ще з часів Київської Русі сформувались різні повір’я та традиції, пов’язані із запросинами. Гостей починали запрошувати у неділю зранку. Молодих батьки урочисто випроводжали з дому, після чого вони, у супроводі дружок та дружбів відвідували оселі тих, кого б хотіли бачити на весіллі.
Обряд запрошення гостей на весілля з рушником та караваєм.
Українська традиція зустрічати
гостей караваєм та рушником.
Найпершим на весілля просили священика, вручаючи йому калач, після чого йшли до родичів та друзів. Дружки носили також з собою калачі і роздавали тим, кого запрошували. Родичі, яких запрошували, у свою чергу, мали одразу розламати калач і скуштувати. Дуже важливо було, запрошуючи на весілля, зайти до хати, щоб люди не казали «Просили на дорозі, щоб не були на порозі». Як годиться, наречена мала бути гарно і пишно вбрана. Раніше панувала традиція запрошувати на весілля за тиждень (в деяких селах на Буковині це робили за день) до весілля. Зараз не придають суттєвої уваги тому, коли саме запрошувати гостей.  Але, в будь-якому випадку, надто пізно запрошувати гостей не ввічливо, адже люди мусять підлаштувати свої плани, придбати подарунки і подбати про вбрання.
Старовинні листівки-запрошення.
Що ж до листівок-запрошень, то вони з'явилися значно пізніше, приблизно у XVIII столітті. Найпершими їх почали використовувати знатні і багаті родини. Зараз весільні листівки стали зручним і милим способом запросити на весілля родичів і друзів, які знаходяться далеко, але яких немає можливості запросити особисто. У наш час виготовлення весільних запрошень перетворилось у своєрідне мистецтво. Пропонують надзвичайно широкий вибір оформлень, текстів запрошень, тому не є проблемою задовольнити навіть найвибагливіший смак.
Не залежно від того, усне запрошення чи листівкою, воно у будь-якому випадку повинне бути щирим і з любов'ю. Тоді гості з радістю йтимуть на весілля, несучи тільки добро і посмішки!
                                                                                                                                                                                      
Автор: Яся Злюка

Немає коментарів:

Дописати коментар